Abus Pedelec 2.0

4.6 (59 anmeldelser)

Abus Pedelec 2.0 cykelhjelmen er designet til elcyklister, der ønsker ekstra sikkerhed i byen. Den tilbyder dyb beskyttelse til tindinger og nakke, hvilket gør den til et fremragende valg for pendlere. Med et stilfuldt design passer hjelmen perfekt til moderne bymiljøer.

Abus Pedelec 2.0 koster lige nu 1.025 kr. En stigning på 2,7 % i forhold til den laveste registrerede pris på 998 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 998 kr (02. juni 2026) og 1.043 kr (04. juni 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.025 kr hos Cykelexperten.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
Abus Pedelec 2.0 Cykelhjelm Matsort
1.025 kr
+ fri fragt
Total: 1.025 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Cykelexperten.dk favicon
Cykelexperten.dk
Abus Pedelec 2.0 Sort
1.025 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.064 kr
På lager
Køb nu
Ladcyklen.dk favicon
Ladcyklen.dk
ABUS Hjelm Pedelec 2.0, velvet black L
1.115 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.154 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 hverdage
Køb nu
eCykelhjelm DK favicon
eCykelhjelm DK
Abus Pedelec 2.0 Velvet Black cykelhjelm Large
1.139 kr
+ fri fragt
Total: 1.139 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Cykelhjelme
aldersgruppe: Voksne
type: Pendler