Abus Hud-Y

Abus Hud-Y cykelhjelm tilbyder en unik kombination af stil og sikkerhed til urban cyklisten. Den har et in-mould design med fire skaller, der sikrer holdbarhed og stødabsorbering. Med et højdejusterbart Zoom Ace Urban fit-system kan hjelmen nemt tilpasses, og den integrerede LED-lys øger synligheden på vejene.

Abus Hud-Y koster lige nu 863 kr. En stigning på 8,5 % i forhold til den laveste registrerede pris på 796 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 796 kr (25. april 2026) og 863 kr (14. juni 2026).

Den billigste pris lige nu er 863 kr hos Ladcyklen.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Ladcyklen.dk favicon
Ladcyklen.dk
ABUS Hjelm Hud-Y, gleam silver M
863 kr
+ 39 kr fragt
Total: 902 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 hverdage
Køb nu
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
Abus Hud-Y Cykelhjelm Str. 54-58 cm
868 kr
+ fri fragt
Total: 868 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Cykelexperten.dk favicon
Cykelexperten.dk
Abus Hud-Y m. LED Silver
868 kr
+ 39 kr fragt
Total: 907 kr
På lager
Køb nu
eCykelhjelm DK favicon
eCykelhjelm DK
Abus HUD-Y gleam silver cykelhjelm Medium
949 kr
+ fri fragt
Total: 949 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Cykelhjelme