Abus Hud-Y

Abus Hud-Y cykelhjelm kombinerer urban stil og sikkerhed med sit elegante design og integrerede LED lys. In-Mould-konstruktionen sikrer holdbarhed, mens det højdejusterbare Zoom Ace Urban fit-system sikrer en komfortabel pasform. Perfekt til den moderne bycyklist.

Abus Hud-Y koster lige nu 846 kr. En stigning på 11,5 % i forhold til den laveste registrerede pris på 759 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 759 kr (16. april 2026) og 846 kr (14. juni 2026).

Den billigste pris lige nu er 846 kr hos eCykelhjelm DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
eCykelhjelm DK favicon
eCykelhjelm DK
Abus HUD-Y velvet black Cykelhjelm Small
846 kr
+ fri fragt
Total: 846 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
Abus Hud-Y Cykelhjelm Mat Sort
847 kr
+ fri fragt
Total: 847 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Ladcyklen.dk favicon
Ladcyklen.dk
ABUS Hjelm Hud-Y, velvet black S
863 kr
+ 39 kr fragt
Total: 902 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 hverdage
Køb nu
Cykelexperten.dk favicon
Cykelexperten.dk
Abus Hud-Y m. LED lys Sort
1.299 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.338 kr
På lager
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Cykelhjelme